SENIORITEPSILÄISET RY

Hallitus, jaostot ja toimintaryhmät

Hallitus-2006-Ruissalossa.jpg

Hallituksen (12-18 jäsentä) lisäksi yhdistyksessä toimii viisi jaostoa ja kaksi toimintaryhmää:

  • ikämiesjalkapallojaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua TPS henkisille 35-100 vuotiaille jalkapalloilun sarja- ja/tai harrastetoimintaan, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia sukupolvia 
    Yhdyshenkilö: Pekka Vihervuori pekka.vihervuori@plk.fi

  • konkarisalibandyjaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua 35-100 vuotiaille TPS henkisille salibandyn peli- tai harrastetoimintaa sekä kannustaa mahdollisuksiensa mukaan uusia TPS- sukupolvia. Yhdyshenkilö:Jarmo Kytöhonka jarmo.kytohonka@gmail.com
  • perinnejaosto
    Tavoitteena on toimia seurahistorian ja -perinteen kokoamiseksi sekä tallennettavaksi tuleville sukupolville Yhdyshenkilö: Tapio Harittu  tapio.harittu@gmail.com

    seniorijääkiekkojaosto
    Tavoitteena on järjestää mahdollisuus TPS henkisille 35-100 vuotiaille jääkiekkoilun peli- ja harrastetoimintaa, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia TPS sukupolvia. Yhdyshenkilö Jukka Porvari porvaju.k@outlook.com

  • TPS naisjaosto

    tavoitteena on toimia seniorien tapahtumajärjestäjänä ja kannustajana, erityisesti naisten ja tyttöjen pelitoiminnassa.  Yhdyshenkilö: Leena Uronen leena.uronen@mehilainen.fi

  • Upland-toimintaryhmä 
    Tavoitteena on järjestää junioripelaajille mahdollisuuksia jääkiekon nuorisovaihtoon ja ylläpitää muutenkin toimintaa mahdollisuuksiensa mukaan Yhdyshenkilö: Ari Aho  aho.ari.k@gmail.com

  • jäsentapahtumien toimintaryhmä
    Tavoitteena on järjestää ja ylläpitää seniorijäsenistölle virkistys- ja yms. tapahtumatoimintaa
    Yhdyshenkilö: Seppo Verronen seppo.verronen@pp.inet.fi 

 

Hallitus 2019

  • Jyrki Aaltonen (pj), jyrki.aaltonen@dnainternet.net, p. 050-432 9143
  • Ari Aho
  • Jouni Gröndahl
  • Tapio Harittu
  • Jari Hänninen
  • Tuomas Brummer
  • Jarmo Kytöhonka
  • Juhani Nirkkonen (jäsenasiat), juhani.nirkkonen@kolumbus.fi, p. 0400-533 172
  • Jukka Porvari
  • Hannu Ravea
  • Jan Rokama
  • Reima Särös
  • Pentti Torkkeli
  • Marjut Teräs
  • Leena Uronen
  • Seppo Verronen
  • Pekka Vihervuori.