Hallitus, jaostot ja toimintaryhmät

Hallitus-2006-Ruissalossa.jpg

Hallituksen (12-18 jäsentä) lisäksi yhdistyksessä toimii viisi jaostoa ja kaksi toimintaryhmää:

  • ikämiesjalkapallojaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua TPS henkisille 35-100 vuotiaille jalkapalloilun sarja- ja/tai harrastetoimintaan, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia sukupolvia
    Yhdyshenkilö: Tuomas Brummer tuomas.brummer@turku.fi
  • konkarisalibandyjaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua 35-100 vuotiaille TPS henkisille salibandyn peli- tai harrastetoimintaa sekä kannustaa mahdollisuksiensa mukaan uusia TPS- sukupolvia. Yhdyshenkilö: Toni Lahtela toni@merkkihanski.fi
  • perinnejaosto
    Tavoitteena on toimia seurahistorian ja -perinteen kokoamiseksi sekä tallennettavaksi tuleville sukupolville Yhdyshenkilö: Tapio Harittu  tapio.harittu@gmail.com

    seniorijääkiekkojaosto
    Tavoitteena on järjestää mahdollisuus TPS henkisille 35-100 vuotiaille jääkiekkoilun peli- ja harrastetoimintaa, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia TPS sukupolvia. Yhdyshenkilö Reima Särös rempo.saros@gmail.com

  • TPS naisjaosto
    tavoitteena on toimia seniorien tapahtumajärjestäjänä ja kannustajana, erityisesti naisten ja tyttöjen pelitoiminnassa.  Yhdyshenkilö: Leena Uronen leena.uronen@mehilainen.fi
  • Upland-toimintaryhmä
    Tavoitteena on järjestää junioripelaajille mahdollisuuksia jääkiekon nuorisovaihtoon ja ylläpitää muutenkin toimintaa mahdollisuuksiensa mukaan Yhdyshenkilö: Ari Aho  aho.ari.k@gmail.com
  • jäsentapahtumien toimintaryhmä
    Tavoitteena on järjestää ja ylläpitää seniorijäsenistölle virkistys- ja yms. tapahtumatoimintaa
    Yhdyshenkilö: Seppo Verronen seppo.verronen@pp.inet.fi

Hallitus 2020

  • Jyrki Aaltonen (pj), jyrki.aaltonen@dnainternet.net, p. 050 432 9143
  • Tomi Aaltonen
  • Ari Aho
  • Tuomas Brummer
  • Jouni Gröndahl
  • Tapio Harittu
  • Toni Lahtela
  • Juhani Nirkkonen (jäsenasiat), juhani.nirkkonen@elisanet.fi, p. 040 0533 172
  • Hannu Ravea
  • Jan Rokama
  • Reima Särös
  • Marjut Teräs
  • Pentti Torkkeli (sihteeri), pentti.torkkeli@kolumbus.fi, p. 040 7308215
  • Leena Uronen
  • Seppo Verronen