Hallitus, jaostot ja toimintaryhmät

Hallitus-2006-Ruissalossa.jpg

Hallituksen (12-18 jäsentä) lisäksi yhdistyksessä toimii viisi jaostoa ja kaksi toimintaryhmää:

  • ikämiesjalkapallojaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua TPS henkisille 35-100 vuotiaille jalkapalloilun sarja- ja/tai harrastetoimintaan, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia sukupolvia
    Yhdyshenkilö: Tuomas Brummer tuomas.brummer(at)turku.fi
  • konkarisalibandyjaosto
    tavoitteena on järjestää mahdollisuus osallistua 35-100 vuotiaille TPS henkisille salibandyn peli- tai harrastetoimintaa sekä kannustaa mahdollisuksiensa mukaan uusia TPS- sukupolvia. Yhdyshenkilö: Toni Lahtela toni(at)merkkihanski.fi
  • perinnejaosto
    Tavoitteena on toimia seurahistorian ja -perinteen kokoamiseksi sekä tallennettavaksi tuleville sukupolville Yhdyshenkilö: Tapio Harittu  tapio.harittu(at)gmail.com

    seniorijääkiekkojaosto
    Tavoitteena on järjestää mahdollisuus TPS henkisille 35-100 vuotiaille jääkiekkoilun peli- ja harrastetoimintaa, sekä kannustaa mahdollisuuksiensa mukaan uusia TPS sukupolvia. Yhdyshenkilö Svante Wickström svante.wickstrom(at)tallinksilja.com

  • TPS naisjaosto
    tavoitteena on toimia seniorien tapahtumajärjestäjänä ja kannustajana, erityisesti naisten ja tyttöjen pelitoiminnassa.  Yhdyshenkilö: Leena Uronen leena.uronen(at)mehilainen.fi
  • Upland-toimintaryhmä
    Tavoitteena on järjestää junioripelaajille mahdollisuuksia jääkiekon nuorisovaihtoon ja ylläpitää muutenkin toimintaa mahdollisuuksiensa mukaan Yhdyshenkilö: Ari Aho  aho.ari.k(at)gmail.com
  • jäsentapahtumien toimintaryhmä
    Tavoitteena on järjestää ja ylläpitää seniorijäsenistölle virkistys- ja yms. tapahtumatoimintaa
    Yhdyshenkilö: Seppo Verronen seppo.verronen(at)pp.inet.fi

Hallitus 2021

  • Jyrki Aaltonen (pj), jyrki.aaltonen(at)dnainternet.net, p. 050 432 9143
  • Tomi Aaltonen
  • Ari Aho
  • Tuomas Brummer
  • Jouni Gröndahl
  • Tapio Harittu
  • Toni Lahtela
  • Juhani Nirkkonen (jäsenasiat), juhani.nirkkonen(at)elisanet.fi, p. 040 0533 172
  • Hannu Ravea
  • Jan Rokama
  • Marjut Teräs
  • Pentti Torkkeli (sihteeri), pentti.torkkeli(at)kolumbus.fi, p. 040 7308215
  • Leena Uronen
  • Seppo Verronen
  • Svante Wickström